Prosinec 2011

,,Vánoce, Vánoce přicházejí .." ♥

22. prosince 2011 v 22:59 | 'Níké Styx'
Zdravím vás.
Dnes je 22. prosince, tedy do Vánoc nám zbývají pouhé dva dny. Což je poněkud málo. U nás doma prožíváme Vánoce v klidu. Kapr už se nám rochní ve vaně. Stromeček čeká až ho pozveme dovnitř a zkrásníme do šedo-modré barvy
A co dárky? Já už mám naštěstí všechny nakoupené, i když jsme je kupovala tohle úterý, ale i tak jsem s nimy úplně spokojená. Jen je popsat, čí je čí, zabalit, skrášlit mašlí a budou připraveny, přecestovat k novému majiteli. Letos mám dárků, více než minulý rok. ,,Jsou slevy? Mám více peněz? Jsem starší lépe přemýšlím?" Vlastně nevím. Ale jsem spokojená, úplně se těším, až je budu předávat a budu vytvářet úsměvy na tvářích mým příbuzným.
A nyní pár informací. Bylo ode mě hloupé přidat jeden článek a nenápadně se vytratit. Ani nebudu uvádět jak hloupé je vzít nohy naramena bez rozloučení, ale kupodivu jsem tu zpět. Což jsem neočekávala. Začaly nám prázdniny, kterých si už od začátku užívám (pro jistotu začaly nám dneska). A tak jsem se rozhodla pro blogování, nevím co mě k tomu táhne, jestli potřeba, nuda nebo se mi jen tak chce napsat nový článek, ale opravdu mě zde něco táhne. Udělala jsem nový layout. Upřímně, moc z něj nadšená nejsem. Pár vánočních kýčů a vzhled byl na světě. Tento lay je zcela vánoční a proč? ,,Nevím, asi protože na každém třetím blogu, se vyskytují podovné motivy nebo protože miluju Vánoce?" Myslím si, že podstatou Vánoc není vánoční výzdoba, ale rodinná pohoda a jiné aktivity. Znejistilo mě zjištění, že v ČR nyní "frčí" Santa Claus, neboť Amerika je prostě modernější. Lepší Ježíšek, kterého si každý může představit jinak, má otevřené brány a může být ledajaký. Kdežto Santa Claus? Starý dědek s fousama, který dětem dělá potěšení, tedy je možné uvažovat nad tím že Santa je pedofil. Ne, vážně? Přetékající pupek, reklama na coca-colu, Jágr v masce Santy? Zbláznili jste se? Amerika má svoje tradice, tak jako my, to že se český bulvár a české kanály téměř snaží napodobit Americkou tvorbu? I přestože si myslím, že se to dá pochopit, protože ČR se tak nějak po-američuje. Ale jsou tu i další ideální nesmysly, jako "proč jíst kapra"? Většina hrdých rodičů se asi zamyšlí takovýmto způsobem ,,Proč ho zabíjet? Proč si dělat práci? Proč jíst rybu? Nechutná mi", tohle bych ještě přežila, ale to že polovina malých dětí, už prokoukla, že ve skutečnosti je Ježíšek blábol, nepochopitelné ! Mám sestřenici (malou) a ta si píše dopisy rodičům. Jeden vypadal asi takhle ,,Drahá mamko, chci od tebe kolečkové brusle, notebook...etc." Hádejte nač tolik dárků? To protože děti uměly být skromné na někoho koho neznaly, neviděly, ale rodiče, které potkávají každý den? Na ty si můžou vytáhnout cokoliv. Zkrátka dnešní svět zpěje do chvojí (malá poznámka: prdel je nevhodné slovo a nehodí se k Vánocům!)
Niké Styx